O nas

Sklep numizmatyczny to miejsce idealne dla miłośników starych monet, zarówno tych nieco bardziej popularnych, jak i najrzadszych, trudno dostępnych okazów.

Każda moneta niesie ze sobą pewną historię. Jedne są bardziej odległe, inne niemal stykają się ze współczesnością. Niemniej jednak, każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa i potrafi zachwycić wyglądem.

U nas znajdą Państwo unikalne i niezwykle wartościowe monety oraz akcesoria, które zostały wycenione przez najlepszych i co najważniejsze – niezależnych specjalistów.

Nasz sklep z monetami stale poszerza asortyment, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby wszystkich klientów. Wiele ciekawych produktów mogą Państwo znaleźć już w przedsprzedaży.

Każda z oferowanych przez nas monet odznacza się oryginalnością, co na pewno zostanie docenione przez wielu znawców numizmatyki.

Kim jesteśmy?

Zbieranie starych monet to nasza pasja, która przemieniła się w sposób na życie, kiedy postanowiliśmy założyć sklep numizmatyczny.

Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie konkretnej monety w atrakcyjnej cenie może okazać się niezwykle trudnym zadaniem. Mogą być Państwo pewni, że wszystkie prezentowane przez nas pozycje są autentyczne, a ich cena została odpowiednio dopasowana do ich wartości. Potwierdzają to także wszelkie certyfikaty autentyczności, które zostaną dołączone do zakupionej przez Państwa monety.

Co znajduje się w naszej ofercie?

Są to przede wszystkim monety antyczne, monety złote, monety polskie, a także monety z całego świata.

Zajmujemy się głównie sprzedażową internetową, dlatego każdy klient może do nas dotrzeć i znaleźć upragnioną monetę bez wychodzenia z domu. Już od samego początku działalności stawiamy na profesjonalizm i dobre relacje z klientami.

Nasz sklep z monetami daje szansę na wzbogacenie kolekcji o najlepsze i najrzadsze monety z całego świata. Ponadto mamy do zaproponowania sztabki złote, srebrne oraz platynowe. Inwestycja kapitału w szlachetne metale, które pochodzą z renomowanych mennic to dobry krok. Z nami mogą go Państwo zrealizować.
Wysyłkę prowadzimy na cały świat, docieramy więc również do klientów za granicą.

Granding monet

W ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się również grading monet. Na czym on polega? Jest to określenie stanu zachowania monet, które opiera się na skali stopniowej, co pozwala określić, czy dana moneta jest autentyczna.

Stan zachowania starych monet w znaczącym stopniu wpływa na ich wartość. Im moneta kolekcjonerska lepiej się prezentuje, tym wyższa będzie jej cena. Granding monet powinien zostać wykonany przez wyspecjalizowaną firmę z fachową wiedzą i doświadczeniem. My spełniamy wszystkie te warunki, a oferowane przez nas monety posiadają wystawione oceny.

Złoto i srebro inwestycyjne

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour.

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word.

Dlaczego jest to tak ważne?

Monety po grandingu często uzyskują znacznie wyższe ceny na aukcjach niż monety bez stwierdzonej oceny jakościowej.

W oczach kupujących stają się niezwykle atrakcyjne, ponieważ przyznanie punktacji przez fachowca daje kluczową informację na temat ich wartości. Skala grandingu w Polsce opiera się na 5 stopniach, gdzie V z nich odpowiada najniższemu z możliwych.

Warto wiedzieć, że nie można utożsamiać polskiej skali z brytyjską lub amerykańską. W Stanach Zjednoczonych funkcjonuje bowiem skala Sheldo, którą przelicza się w zupełnie inny sposób. Dobrą ocenę otrzymają monety, które nie mają oznak obiegu i mają jedynie niewielkie rysy, ich lustro może być jednak niepełne. Najwyższą notę przysługuję monetom, które charakteryzuje pełne wybicie z pełnym lustrem.