Benotung

W ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się również grading monet. Na czym on polega? Jest to określenie stanu zachowania monet, które opiera się na skali stopniowej, co pozwala określić, czy dana moneta jest autentyczna.

Stan zachowania starych monet w znaczącym stopniu wpływa na ich wartość. Im moneta kolekcjonerska lepiej się prezentuje, tym wyższa będzie jej cena. Granding monet powinien zostać wykonany przez wyspecjalizowaną firmę z fachową wiedzą i doświadczeniem. My spełniamy wszystkie te warunki, a oferowane przez nas monety posiadają wystawione oceny.

Dlaczego jest to tak ważne?
Monety po grandingu często uzyskują znacznie wyższe ceny na aukcjach niż monety bez stwierdzonej oceny jakościowej.

W oczach kupujących stają się niezwykle atrakcyjne, ponieważ przyznanie punktacji przez fachowca daje kluczową informację na temat ich wartości. Skala grandingu w Polsce opiera się na 5 stopniach, gdzie V z nich odpowiada najniższemu z możliwych.

Warto wiedzieć, że nie można utożsamiać polskiej skali z brytyjską lub amerykańską. W Stanach Zjednoczonych funkcjonuje bowiem skala Sheldo, którą przelicza się w zupełnie inny sposób. Dobrą ocenę otrzymają monety, które nie mają oznak obiegu i mają jedynie niewielkie rysy, ich lustro może być jednak niepełne. Najwyższą notę przysługuję monetom, które charakteryzuje pełne wybicie z pełnym lustrem.